ראיון עם שירה אבין

בחירות לראשות העיר

קול ברמה - 24.12.2015

תושבת רמת השרון, פעילת ציבור וראשת העיר בפועל מאז 2013
מבקשת את אמונכם לתפקיד ראשת העיר.

שירה אבין: "יש לי רקורד"

שירה אבין היא המועמדת היחידה לראשות עיריית רמת השרון שמגיעה לבחירות עם רקורד בתפקיד וזאת לאחר שכיהנה בשנתיים האחרונות כראשת העירייה בפועל, לאור השעייתו של איציק רוכברגר, ראש העירייה לשעבר. אבין (בת 53, בת זוגו של גיל, ואמא ל- 2), משמשת כחברת מועצה מזה 12 שנים מתוכם כיהנה חמש שנים כסגנית ראש העירייה ובשנתיים האחרונות, כאמור, כראשת העירייה בפועל.

שירה, איך את מסכמת את השנתיים האחרונות?

"אלה היו שנתיים לא פשוטות בהיבט הפוליטי והאישי, שכן נקראתי לתפקיד לא כמי שנבחרה לתפקיד על ידי הציבור אלא כממלא מקום. השנתיים האלו היו מאתגרות ביותר עבורי והשתדלתי לתת את המקסימום בתוך מגבלות לא קטנות. לא היה קל. רוחו של רוכברגר כמי שעומד לשוב בכל רגע גרמה לחששות בקרב חלק ממנהלי האגפים והמחלקות והעובדים. ישנו אירוע אחד מרכזי, שלא כאן המקום לפרטו, שגרם לקרע בינינו והתדרדרות היחסים בינינו. אני גאה על שידעתי לעמוד על דעתי ולשמור על החוק והייתי עושה זאת שוב, אפילו במחיר השנתיים הקשות שעברו עליי".

מהם הדברים העיקריים שקידמת כראש עירייה בפועל?

"המקום שהוקצב לי קצר מלהכיל כל שנעשה בשנתיים האחרונות למרות כל ההפרעות. אין תחום שלא קידמנו: בחינוך הקמנו שישה גני ילדים, הובלנו שיפוצים, הנגשנו ורישתנו במצלמה אבטחה את מוסדות החינוך בעיר, זאת לצד העצמת מערכת החינוך ע"י תכניות לימוד ייחודיות. בהיבט התכנוני הובלתי תכנית אב להתחדשות עירוני שזכתה לאישור המחוז, כשבמקביל קידמתי תכנית מתאר חדשות בשיתוף הציבור ותכנית אב לשילוט. פעלתי בשנתיים האחרונות להנגיש את המרחב הציבורי ואף הוקמה מנהלת לשיפור חזות העיר. כמו כן המשכתי לדחוף לפתרונות תחבורתיים ברמה הארצית והמקומית, הובלתי את המאבק בנושא התע"ש והשנה אף הושק פרויקט 'דירה להשכיר' לזוגות הצעירים"

מה למדת על עצמך ועל התפקיד?

"ידעתי שאני אוהבת את העיר ואת תושביה אך לא האמנתי עד כמה. בחנוכה ערכנו במטה הבחירות שלנו הדלקת נרות אליה הגיעו מאות תומכים. במהלך השיחה איתם סיפרתי להם שאני מתקשה להאמין שבן אדם היה מסכים לעבור את מה שעברתי בשנתיים האחרונות ולהישאר בתפקידו אם הוא לא היה מגיע מאהבת חינם".

עד כמה העובדה שאת מגיעה לבחירות כראש עירייה בפועל נותנת לך יתרון על המועמדים האחרים?

"היתרון שלי על המועמדים האחרים לא בא לידי ביטוי בתואר 'ראשת העיר', אלא בניסיון העצום שאני מביאה איתי למשרה. מכיוון שאני מכירה את תושבי רמת השרון, אני יודעת לומר בצורה ברורה שמה שמעניין אותם זה לא מי שפך מיליוני שקלים על קמפיין הבחירות אלא השורה התחתונה: 'מי המועמד שיכול לתת לי את הטוב ביותר בתור ראש עיר? ".

מהם סיכויים להיבחר? האם לדעתך המערכה תסתיים בסיבוב ראשון או שיהיה סיבוב שני?

"עד כה כל הסקרים שנערכו הראו בצורה חד משמעית שאחוזי התמיכה בי הם הגבוהים ביותר, יחד עם זאת אני לא מסתמכת רק על הסקרים אלא גם על גילויי התמיכה והאהבה הרבים להם אני זוכה ברחבי העיר. אלפים מתושבי רמת השרון כבר הביעו תמיכתם, הגיעו לחוגי בית, והציעו להתנדב, זו תחושה נהדרת ואין לי ספק שהכיוון הוא חיובי. באשר לשאלת הסיבוב הראשון או השני, אני מאמינה שככל שנתקרב למועד הבחירות ונדע אלו מתמודדים נשארו במרוץ נוכל להיות חכמים יותר".

במידה ותיבחרי, מהם הדברים שתקדמי בהמשך הקדנציה?

"בכוונתי להוביל הקמת קריית חינוך מתקדמת וייחודית, לקדם פיתוח אזור התעסוקה במערב העיר ואת השכונות החדשות בדרום העיר ובשטחי פי-גלילות. אני מתכוונת להוביל ביחד עם מנהלי אגפי העירייה את חזוני לתודעת שירות למען התושב. בנוסף נביא לפתרון אמתי ויסודי לבעיות התחבורה ע"י גיוס משרדי הממשלה והקמת רשת תחבורה ציבורית פנימית. לצד אלו נמשיך בתנופת הבניה בעיר וניתן דגש לבניה לזוגות צעירים, תוך הרחבת הפעילות לצעירי וגמלאי העיר, כשאת כל זאת נעשה במקביל לשמירת צביונה של העיר".

מטה בחירות: סוקולוב 79 | טלפון ‏077-4418859‏ | למידע וקשר, לחצו על "צרו קשר" לטופס מקוון